(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 5320230)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Peru, Lima, Lima

30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

29 gru 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowiutki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (warto użyć oryginalnego opakowania bądź kupić właściwy karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu , należy odkręcić i ściągnąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu warto ułożyć w oddzielnych, mniejszych pudełkach albo zabezpieczyć wycinkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle warto osłonić gazetami czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw osłaniających paczkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.