(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 5329954)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 1617.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Od 29 sty 2020 do 30 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Palencia

Od 4 lut 2020 do 5 lut 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (należy użyć oryginalnego pudła albo kupić właściwy karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle trzeba odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć kawałkami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle warto osłonić gazetami czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie surowców chroniących rower.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.