(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 5490440)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 570.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Wurzburg

Od 14 sty 2020 do 17 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Bad Schwartau

Od 14 sty 2020 do 17 sty 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki rower należy zachować go w oryginalnym kartonie. Jeżeli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć pasujący karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu , należy poodkręcać i zdjąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru warto ulokować w odrębnych, mniejszych kartonach bądź osłonić wycinkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby albo przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu warto zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie materiałów ochraniających przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.