1 bicicleta (Nr 5507702)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 521.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Langwedocja-Roussillon, Puissalicon

10 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, La Navarra, Orreaga/roncesvalles

11 sie 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy jednoślad należy zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak warto umieścić go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego opakowania czy też nabyć pasujący karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie trzeba zdemontować i usunąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu dobrze będzie osadzić w oddzielnych, małych pudełkach czy też osłonić wycinkami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie warto zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców chroniących rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.