(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 5724535)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 1907.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Minnesota, Mound

20 sty 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Karolina Północna, Charlotte

10 lut 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiusieńki rower trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy użyć oryginalnego opakowania bądź zakupić stosowny karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie trzeba odkręcić i zdjąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu warto umieścić w oddzielnych, małych pudełkach bądź osłonić fragmentami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby czy też przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu opłaca się osłonić makulaturą lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw osłaniających rower.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich gabarytów, a także terminu wykonania przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.