1 bicicleta (Nr 5747546)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 650.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Cascais

28 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

9 paź 2020


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego opakowania albo kupić taki karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu opłaca się poodkręcać i zdjąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się umieścić w osobnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie osłonić wycinkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby lub przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu opłaca się osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców ochraniających rower.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a również terminu wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.