1 bicicleta (Nr 5890886)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

25 sie 2020

Adres i termin dostawy

Czechy, Kraj Zliński, Zlin

4 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają rower jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak najlepiej osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu bądź kupić właściwy karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle , należy poodkręcać oraz usunąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru warto osadzić w odrębnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby czy też przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba osłonić gazetami bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie materiałów osłaniających paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wielkości, a także terminu realizacji przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.