(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 5913979)

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 710.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Barbate

1 sie 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowy rower trzeba zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu lub zakupić odpowiedni karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle trzeba odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe części roweru przydałoby się ulokować w odrębnych, małych pudełkach bądź osłonić wycinkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów osłaniających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wymiarów, a także daty realizacji transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.