1 bicicleta (Nr 6065041)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

13

Dystans: 348.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, El Viso

11 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Lepe

26 maj 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowy rower należy zachować go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu albo nabyć stosowny karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie warto poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu warto ułożyć w odrębnych, małych pudełkach albo osłonić kawałkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki warto zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu warto zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców zabezpieczających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wielkości, a również terminu realizacji transportu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.