(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 6070690)

Waga w kg (łączna):

3

Dystans: 376.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Ontinyent

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowiutki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć odpowiedni karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba poodkręcać oraz zdjąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się ułożyć w osobnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby czy też przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie należy zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców chroniących rower.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.