1 bicicleta (Nr 6111266)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

8

Dystans: 352.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 27 lip 2020 do 31 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castilla Y León, Cofiñal

2 sie 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy jednoślad warto zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak warto ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania czy też zakupić taki karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu warto zdemontować i usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru warto ułożyć w osobnych, małych pudełkach czy też osłonić wycinkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki warto osłonić kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie warto zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw ochraniających jednoślad.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich gabarytów, a również terminu realizacji transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.