1 bicicleta (Nr 6158111)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 690.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

1 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castilla Y León, Astorga

5 sie 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowiutki rower warto pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli chcemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak warto osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć taki karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle warto zdemontować oraz ściągnąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru dobrze będzie umieścić w osobnych, mniejszych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby czy też przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle opłaca się osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców ochraniających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.