1 bicicleta (Nr 6357763)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

9

Dystans: 3242.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowy rower opłaca się zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się umieścić go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła czy też zakupić odpowiedni karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle opłaca się odkręcić i usunąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru warto osadzić w odrębnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby albo przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw chroniących rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a również daty wykonania transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.