(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 6428700)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 177.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Gavà

12 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragón, Fraga

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania , ewentualnie zakupić taki karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle warto zdemontować i zdjąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe części jednośladu najlepiej osadzić w odrębnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie warto osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.