1 bicicleta (Nr 6437768)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 655.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 2 paź 2020 do 27 lis 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiutki jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w pudle po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu czy też zakupić właściwy karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się zdemontować oraz ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu najlepiej ułożyć w odrębnych, mniejszych pudełkach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki trzeba osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie należy zabezpieczyć papierem bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie materiałów ochraniających rower.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.