(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 6523188)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 2129.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

8 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

14 paź 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Gdy chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu albo kupić taki karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle , należy zdemontować i usunąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu dobrze będzie ułożyć w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby bądź przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle trzeba osłonić papierem albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw osłaniających paczkę.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich gabarytów, a również daty wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.