(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 6523194)

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 2129.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

8 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

14 paź 2020


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują rower jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiusieńki rower warto zostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub nabyć odpowiedni karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba odkręcić i usunąć wszystkie ruchome części – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru dobrze będzie osadzić w osobnych, małych kartonach bądź osłonić wycinkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki warto osłonić tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie opłaca się zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów osłaniających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich gabarytów, a także terminu wykonania transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.