1 bicicleta (Nr 6579602)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Mediolan

1 lut 2021

Adres i termin dostawy

Peru, Lima, Lima

10 lut 2021


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują rower jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowiutki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania albo kupić taki karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle warto zdemontować oraz usunąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu najlepiej umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach bądź osłonić fragmentami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby bądź przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie opłaca się osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów zabezpieczających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich gabarytów, a również terminu wykonania transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.