1 bicicleta (Nr 6718648)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 458.00 km

Adres i termin nadania

Argentyna, Buenos Aires, General Lamadrid

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowy jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła lub zakupić pasujący karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu , należy odkręcić i usunąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się osadzić w odrębnych, mniejszych pudełkach bądź osłonić fragmentami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby lub przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu trzeba osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a również daty wykonania przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.