1 bicicleta (Nr 7103681)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

12

Dystans: 2298.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 4 cze 2021 do 3 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy jednoślad należy zachować go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła czy też nabyć stosowny karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie opłaca się zdemontować oraz zdjąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru warto ułożyć w oddzielnych, mniejszych kartonach lub zabezpieczyć kawałkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby bądź przerzutki trzeba osłonić tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie warto zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie surowców ochraniających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wielkości, a również daty realizacji transportu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało ok. 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.