1 BICICLETA (Nr 7128057)

1 BICICLETA

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 2320.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Ávila‎

5 sie 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

30 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Opcję na przewóz jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad warto zachować go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak warto ulokować go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego opakowania bądź kupić pasujący karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle , należy odkręcić i usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru warto osadzić w odrębnych, mniejszych kartonach albo osłonić kawałkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie warto osłonić makulaturą albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie materiałów osłaniających przesyłkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.