(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 7425844)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 1527.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 26 kwi 2021 do 28 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Veneto, Lido

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad warto zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli chcemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w opakowaniu po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu albo nabyć stosowny karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie opłaca się zdemontować i ściągnąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Powyższe części jednośladu przydałoby się ulokować w oddzielnych, małych kartonach albo osłonić wycinkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie warto zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców ochraniających rower.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.