(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta con alforjas (Nr 4887026)

1 bicicleta con alforjas

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 376.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Algete

6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Puebla De Sanabria

8 wrz 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na transport jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowy jednoślad warto zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu bądź zakupić odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle opłaca się zdemontować oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru najlepiej ułożyć w odrębnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu warto osłonić gazetami lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw zabezpieczających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wielkości, a również daty wykonania przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.