(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta de montaña (Nr 4648477)

1 bicicleta de montaña

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 1105.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalunya, Molins De Rei

4 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Aracena

11 wrz 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź nabyć taki karton w sklepie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu , należy odkręcić oraz zdjąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu dobrze będzie ułożyć w oddzielnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle opłaca się osłonić gazetami albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw ochraniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.