1 bicicleta eléctrica (Nr 7078003)

1 bicicleta eléctrica

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 3387.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturia, Langreo

24 maj 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Sør-Trøndelag, Trondheim

1 cze 2021


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki rower należy zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu lub kupić taki karton w supermarkecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu , należy poodkręcać i usunąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto ulokować w osobnych, mniejszych pudełkach czy też zabezpieczyć fragmentami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby lub przerzutki należy osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć makulaturą ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.