1 bicicleta eléctrica (Nr 7482996)

1 bicicleta eléctrica

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 999.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

16 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Sn Sitio Santiago

20 lip 2021


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowy jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu albo kupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu opłaca się zdemontować oraz ściągnąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach bądź osłonić kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie należy zabezpieczyć gazetami bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie materiałów osłaniających paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wymiarów, a również daty realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.