(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Bicicleta sin desmontar (Nr 4473237)

1 Bicicleta sin desmontar

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 2104.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Sant Just Desvern

Od 10 cze 2019 do 23 cze 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, Dublin

Od 1 lip 2019 do 1 wrz 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowiusieńki rower trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub nabyć pasujący karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba poodkręcać i usunąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu dobrze będzie umieścić w odrębnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić wycinkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby bądź przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu warto osłonić gazetami lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie materiałów zabezpieczających przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wielkości, a także terminu realizacji przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.