(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 bicicleta sin desmontar (Nr 5233342)

1 bicicleta sin desmontar

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 312.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć właściwy karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba zdemontować oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu warto umieścić w oddzielnych, małych kartonach czy też osłonić fragmentami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba osłonić gazetami bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów chroniących paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.