(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-02-22 16:39

1 bicycle

(Nr 2405560)
1 bicycle

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 914.00 km

Transport rowerów

    Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

    W sytuacji, gdy przewozimy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu albo kupić stosowny karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle opłaca się zdemontować i usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się ułożyć w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić kawałkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby albo przerzutki należy osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie należy osłonić makulaturą lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

    Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie surowców zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

    Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu realizacji przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.

Adres i termin nadania

Inverness, IV1 1PJ, Wielka Brytania

18 maj 2018

Adres i termin dostawy

Londyn, SE14 5XF, Wielka Brytania

Termin elastyczny