(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicycle (Nr 4914790)

1 bicycle

Waga w kg (łączna):

30.00

Dystans: 766.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

Od 24 sie 2019 do 14 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 28 sie 2019 do 30 wrz 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła albo zakupić pasujący karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle warto zdemontować i ściągnąć wszelkie ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu warto ułożyć w odrębnych, mniejszych pudełkach czy też zabezpieczyć kawałkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby bądź przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle trzeba zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie materiałów chroniących jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.