(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicycle (Nr 5463314)

1 bicycle

Waga w kg (łączna):

8

Dystans: 1543.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Dover

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowy jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego opakowania czy też nabyć właściwy karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba poodkręcać oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru przydałoby się umieścić w osobnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki warto osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie warto osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.