(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicycle (Nr 5561923)

1 bicycle

Waga w kg (łączna):

13

Dystans: 2177.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Gwynedd, Bangor

26 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowy jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić odpowiedni karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba poodkręcać oraz usunąć wszelkie ruszające się części – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu warto umieścić w oddzielnych, mniejszych kartonach czy też osłonić fragmentami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie warto zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw osłaniających rower.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty wykonania przewozu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.