(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicycle (Nr 5663403)

1 bicycle

Waga w kg (łączna):

22

Dystans: 3888.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Hampshire, Basingstoke

18 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Playa Blanca

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu albo nabyć właściwy karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle warto poodkręcać oraz zdjąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru najlepiej osadzić w osobnych, mniejszych pudełkach albo zabezpieczyć fragmentami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby czy też przerzutki należy osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle opłaca się osłonić makulaturą albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców zabezpieczających paczkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wymiarów, a także terminu wykonania transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.