1 bicycle (Nr 5856296)

1 bicycle

Waga w kg (łączna):

7

Dystans: 787.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Tyne And Wear, Newcastle Upon Tyne

7 sie 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Cork, Cork

8 sie 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na przewóz rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowy jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu czy też kupić właściwy karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu opłaca się odkręcić oraz ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu dobrze będzie umieścić w osobnych, małych pudełkach bądź osłonić kawałkami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby albo przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle trzeba osłonić gazetami albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie materiałów ochraniających paczkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu realizacji transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.