1 bicycle (Nr 6379804)

1 bicycle

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 2538.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Puglia, Brindisi

Od 7 wrz 2020 do 24 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, West Yorkshire, Leeds

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiutki jednoślad należy zachować go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć odpowiedni karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy odkręcić i usunąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Powyższe elementy roweru dobrze będzie osadzić w osobnych, małych pudełkach bądź osłonić kawałkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle warto zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wymiarów, a również daty wykonania transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.