(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicycle (Nr 6429681)

1 bicycle

Waga w kg (łączna):

17

Dystans: 2211.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, Tui

7 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Leicestershire, Loughborough

13 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego pudła bądź nabyć pasujący karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle , należy zdemontować oraz usunąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru warto umieścić w oddzielnych, małych pudełkach bądź zabezpieczyć kawałkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle trzeba osłonić gazetami albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw osłaniających jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich gabarytów, a również daty wykonania transportu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.