(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Bicycle (Nr 6485467)

1 Bicycle

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1344.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Od 25 sie 2020 do 27 sie 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Żupania Primorsko-Gorska, Rijeka

Od 12 wrz 2020 do 14 wrz 2020


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu czy też nabyć właściwy karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu warto zdemontować oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru najlepiej osadzić w osobnych, małych pudełkach lub osłonić kawałkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w pudle należy osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.