(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Bicycle (Nr 6485473)

1 Bicycle

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1344.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Od 25 sie 2020 do 27 sie 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Żupania Primorsko-Gorska, Rijeka

Od 12 wrz 2020 do 14 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowy jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła czy też zakupić stosowny karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto poodkręcać i usunąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu dobrze będzie osadzić w osobnych, małych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby bądź przerzutki opłaca się osłonić kartonowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu warto zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców chroniących paczkę.

Cena transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także terminu realizacji przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.