(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicycle (Nr 6741444)

1 bicycle

Waga w kg (łączna):

14

Dystans: 474.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Västra Götaland, Goteborg

Od 9 lis 2020 do 14 lis 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Sztokholm, Sztokholm

Od 9 lis 2020 do 18 lis 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć odpowiedni karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie opłaca się odkręcić oraz usunąć wszelkie ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się ułożyć w oddzielnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić kawałkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie warto osłonić gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw ochraniających paczkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wymiarów, a także daty realizacji przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.