1 bicycle (Nr 6746986)

1 bicycle

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Indie, Delhi, Nueva Delhi

15 lis 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

30 gru 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki rower należy zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć taki karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto zdemontować i ściągnąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru przydałoby się osadzić w odrębnych, małych kartonach lub osłonić fragmentami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby bądź przerzutki opłaca się osłonić tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu warto zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw chroniących przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.