1 bicycle (Nr 6747010)

1 bicycle

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Indie, Delhi, Nueva Delhi

15 lis 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

30 gru 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak warto umieścić go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania bądź zakupić taki karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle , należy odkręcić i zdjąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy jednośladu dobrze będzie ułożyć w odrębnych, małych pudełkach lub zabezpieczyć kawałkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu należy zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie materiałów chroniących rower.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.