1 bicycle, fragile - bike weights 8.7kg, box/packing 5 kg (Nr 6073449)

1 bicycle, fragile - bike weights 8.7kg, box/packing 5 kg

Waga w kg (łączna):

13

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Sussex, Haywards Heath

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kalifornia, San Francisco

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na transport rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają rower w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub zakupić odpowiedni karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy poodkręcać oraz ściągnąć jakiekolwiek ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej ulokować w osobnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić fragmentami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby bądź przerzutki trzeba osłonić brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w opakowaniu opłaca się osłonić gazetami albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie surowców zabezpieczających jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a również daty realizacji przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.