(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicycles plus the box (Nr 5763594)

1 bicycles plus the box

Waga w kg (łączna):

23

Dystans: 393.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

8 lip 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na przewóz rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowy rower należy pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub zakupić pasujący karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle opłaca się odkręcić i zdjąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Powyższe części roweru dobrze będzie umieścić w osobnych, mniejszych kartonach albo zabezpieczyć fragmentami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu warto zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców zabezpieczających przesyłkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.