(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Biczcle (Nr 6205008)

1 Biczcle

Waga w kg (łączna):

8

Dystans: 693.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Sussex, Chichester

Od 23 lip 2020 do 24 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hückeswagen

31 lip 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wybrać się na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na transport rowerów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad trzeba zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego opakowania albo zakupić stosowny karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się poodkręcać i ściągnąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części roweru warto umieścić w odrębnych, mniejszych pudełkach czy też zabezpieczyć wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące części , przykładowo jak śruby lub przerzutki trzeba osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie opłaca się osłonić papierem bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw zabezpieczających rower.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu realizacji przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.