(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bike (Nr 5571103)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 540.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

21 sty 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

27 sty 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiutki rower warto zostawić go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu lub zakupić pasujący karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu warto odkręcić oraz usunąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru warto osadzić w odrębnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć kawałkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa cm grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby bądź przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu opłaca się osłonić gazetami lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw osłaniających jednoślad.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.