1 bike (Nr 6550510)

1 bike

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1456.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Emilia-Romania, Reggio Nell'emilia

9 paź 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 17 paź 2020 do 18 paź 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowy rower trzeba zachować go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć pasujący karton w markecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle opłaca się zdemontować oraz zdjąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu warto ulokować w oddzielnych, małych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć wycinkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające części takie jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw chroniących przesyłkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wielkości, a także daty wykonania transportu. Np., transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.