(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 border colliq cachorro (Nr 6074317)

1 border colliq cachorro

Waga w kg (łączna):

5

Budżet zlecenia [€]:

50

Dystans: 249.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Luna

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragón, Cuevas Labradas

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeżeli posiadamy odpowiedni transporter. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.