1 Boston Terrier Welpe (Nr 6022531)

1 Boston Terrier Welpe

Waga w kg (łączna):

3

Dystans: 658.00 km

Adres i termin nadania

Serbia, Wojwodina, Zrenjanin

20 cze 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Karyntia, Klagenfurt

20 cze 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku schorowane ani ranne. Kiedy planujemy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.