(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 British shorthair cat (Nr 5261158)

Waga w kg (łączna):

4

Budżet zlecenia [€]:

50

Dystans: 1850.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 28 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Birmingham

Od 28 lis 2019 do 30 lis 2019


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani ranne. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.