(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bulldog (Nr 6141166)

1 bulldog

Waga w kg (łączna):

25

Budżet zlecenia [€]:

2500

Dystans: 2182.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

5 lip 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Apulia, Locorotondo

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani ranne. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy mamy należyty transporter. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.